23022018Nowości:
   |    Rejestracja

25 lat nie wyszło na zdrowie


Poprawa służby zdrowia, przeciwdziałanie biedzie i reforma systemu emerytalnego to zdaniem Polaków największe wyzwania na kolejne ćwierćwiecze – wynika z sondażu PBS dla „Dziennika Gazety Prawnej”.

W rocznicę wyborów 4 czerwca 1989 r. za pośrednictwem firmy badawczej PBS „Dziennik Gazeta Prawna” zadał pytania, jakie problemy społeczne powinny zostać rozwiązane w ciągu kolejnych 25 lat. Uzyskane odpowiedzi jasno wskazują, że Polacy są realistami twardo stąpającymi po ziemi.


 

Nie pociągają nas ani odległe wizje, ani prestiż, bo takie wyzwania jak zwiększenie międzynarodowego znaczenia Polski są ważną jedynie dla co 10. z rodaków. Kluczowe jest za to uporanie się z problemami dnia codziennego, które pozostają nierozwiązane od ćwierćwiecza.

Niemal 44 proc. pytanych jako największy problem do rozwiązania wskazało służbę zdrowia, 41 proc. przeciwdziałanie biedzie i ubóstwu, a 30 proc. reformę systemu emerytalnego. „Polityka społeczna nam nie wyszła, Polacy to widzą” – wskazuje prof. Elżbieta Mączyńska, przewodnicząca Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego.

Autor: mg
Na podstawie: Dziennik Gazeta Prawna, PAP
Źródło: Niezależna.pl

Napisane przez:


 

Podziel się z innymi

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz