24022018Nowości:
   |    Rejestracja

37 milionów martwych pszczół w Kanadzie


Twórcy neonikotynoidów, zakazanego w europie środka owadobójczego, który zabija pszczoły, nie będą w stanie obalić najnowszego zjawiska. W Ontario w Kanadzie znaleziono miliony martwych pszczół po tym, jak zasadzono kukurydzę GMO. To żadna nowość, ale ta wiadomość powinna dotrzeć do wszystkich.


Opiekun pszczół, Dave Schuit, który produkuje miód, poinformował, że stracił ponad 600 uli – około 37 milionów pszczół.

– Gdy zaczęto sadzić kukurydzę nasze pszczoły zaczęły ginąć milionami – powiedział Schuit.

Wraz ze wzrostem liczby zgonów pszczół i wniosków konsumentów skierowanych do miejsc takich, jak Home Depot i Lowe, które sprzedają neonikotynoidy, Departamentowi Rolnictwa USA nie udało się zakazać sprzedaży neonikotynoidów wytwarzanych głównie przez Bayer Crop Science Inc. i inne firmy biotechnologiczne.

Tym razem podejrzane są dwa najlepiej sprzedające się środki firmy Bayer: Imidaklopryd i Klotianidyna. Są one m.in. znane z tego, iż przenikają do pyłku i nektaru, zabijając pożyteczne owady, takie jak pszczoły. Im powszechniej się je stosuje, tym więcej pszczół umiera.

Raport Schuit nt. martwych pszczół jest również potwierdzony przez innych rolników. Nathan Carey to kolejny lokalny rolnik, który zeszłą wiosnę zauważył zniknięcie pszczół w jego gospodarstwie. Było ich tak mało, że nie mógł na nie liczyć ws. zapylania jego upraw. Rolnik skorelował ich zniknięcie z wykorzystaniem tych toksycznych środków owadobójczych.

Choć wielu naukowców nadal nie jest przekonanych co do tego, że „masowe ginięcie pszczół” (CCD) jest spowodowane przez neonikotynoidy, to w USA od siedmiu lat ma miejsce masowe wymieranie pszczół, które jest bezpośrednio skorelowane z opryskami owadobójczymi.

Autor: Christina Sarich
Źródło oryginalne: PrisonPlanet.com
Źródło polskie: PrisonPlanet.pl

 

Podziel się z innymi

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz